Så er det tid til at byde ind på at være stævnearrangør i efteråret 2025 og vi håber, I vil være med!

Det kræver ikke, at I har deltagende hold – kun at I har lyst til at give børnene på Lolland-Falster en sjov og uforglemmelig dag med fodbold, fællesskab og glade oplevelser.

I kan bl.a. byde ind på:

  • Børnestævner 3:3 (U5-U7 MIX & U8 Piger) 
  • Børnestævner 5:5 (U8-U12)
  • Storstævner (kombination af 3:3 og 5:5)
  • Pigedage (U8–U12)
  • ... eller jeres egne idéer som f.eks. en fodboldfestival, legedag eller hyggeturnering. Vi støtter selvfølgelig op hele vejen – både før og under afviklingen. 

Hvis din klub ønsker af arrangerer et af vores børnestævner i efteråret 2025, så udfyld vores elektroniske ansøgningsskema senest den 17/6-2025.

Vi tilstræber at opfylde så mange ønsker som muligt. I vil blive kontaktet nærmere med endelige aftaler om at være stævne arrangør i 2025.

En stor tak skal lyde til alle de klubber som har budt ind her i foråret og sørget for, at vi kan afholde stævner og andre arrangementer. Det er vi dybt taknemlige for – I er guld værd.

Elektronisk ansøgningsskema

LINK til ansøgningsskema ...

Deadline: Tirsdag den 17/6-2025

Børnestruktur efteråret 2025

LINK til vores børnestruktur efteråret 2025 ...

Spørgsmål?

Simone Hersleb Mathiasen
Koordinator Simone Hersleb Mathiasen
Allan S Carlsen 500X319
Økonomiansvarlig Allan S. Carlsen
Formand for Børne- og ungdomsudvalget, DBU børnegruppe, Medlem af stævnegruppen 28 43 73 45