Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. aug
18:45
Store Merløse IF (S6)
5
Roskilde United (S5) (2)
3
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
AB (S4 P5) (3)
Albertslund BS 72 (S4) (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Hørsholm-Usserød IK (S4) (2)
4
Helsingør IF Fodbold (S4 P2) (2)
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Melby-Liseleje IF (S5)
3
Farum BK (S4) (2)
5
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Snekkersten IF (S4 P2) (2)
6
Stenløse BK (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Annisse IF (S3) (1)
AB (S2) (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Brøndby Strand IK (S4)
2
Ejby IF Fodbold (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Hvidebæk IF (S4)
Hvalsø IF (S2) (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Ålholm IF (S3)
2
Virum-Sorgenfri BK (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Bramsnæs FB (S4)
4
Tuse Næs BK (S4)
2
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Sørbymagle IF (S4)
0
Karise IK (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Nerashté, Ballerup (S4)
1
Avedøre IF (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Kontra BK (S4 P5) (2)
6
Køge BK (S5) (2)
7
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Kirke Hyllinge IF (S4)
3
Roskilde United (S2) (1)
9
|
|||||||||||||||||||
12. aug
18:45
Roskilde Boldklub (S3)
1
Liria FK (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Snekkersten IF (S6 P1-1) (5)
6
AB (S5) (4)
4
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Tårnborg IF (S6) (2)
1
Sportsklubben Slagelse (S4)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
B. 82, Virum (S6)
Svogerslev BK (S5) (3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
FC Rudersdal (S4) (2)
Brede IF (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S3)
6
Fløng-Hedehusene Fodbold (S2) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Kr. Værløse IF (S5)
1
LSF (S3) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
BSF (S3)
0
IF Skjold Birkerød (S2) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Taastrup FC (S4) (2)
2
Taastrup Idrætsforening (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
IF Skjold Birkerød (S3) (2)
1
Ballerup BK (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Blovstrød IF (S3)
FC Rudersdal (S3) (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Farum BK (S3) (1)
3
Fredensborg BI (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Frederiksværk FK (S4)
2
Frederikssund IK (S2)
8
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Haslev FC (S4)
2
Hastrup FC (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Hvalsø IF (S4) (2)
3
Holbæk B&I (S4)
1
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Ølstykke FC (S3)
1
FC Lejre (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Vetterslev-Høm GF (S4)
0
FC Storebælt (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Hjorten Fodbold, Herlev (S5)
Helsinge Fodbold (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Humlebæk BK (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Vallensbæk IF (S4)
1
Undløse BK (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Køge Nord FC (S4)
5
Kontra BK (S4 P6) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Bosna IF (S3)
0
Brøndbyernes IF (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Albertslund BS 72 (S2) (1)
4
IF Frem Bjæverskov (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
13. aug
18:45
Nødebo IF (S5)
Mladost IF (S3) (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
IS Skævinge (S3)
0
FC Hornsherred (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:15
Orient GI (S3)
7
Køge BK (S2) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:30
Greve Fodbold (S6) (2)
0
Gevninge IF (S5)
6
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Blistrup SI (S6) (2)
Snekkersten IF (S6 P2) (4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Snekkersten IF (S6 P1-2) (6)
0
Ramløse IF (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Roskilde United (S6) (3)
4
B. 77, Rødovre (S5) (2)
5
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Rebæk IF (S6)
Mladost IF (S4) (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
IF Skjold Birkerød (S5) (3)
19
Blistrup SI (S4) (1)
20
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Helsingør IF Fodbold (S4 P3) (1)
3
Snekkersten IF (S3) (1)
10
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Annisse IF (S5) (2)
2
Snekkersten IF (S4 P3) (3)
3
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Vester Fodbold (S5)
0
Taastrup FC (S3) (1)
11
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Østmøn SGI (S4)
4
IF Svend Gønge (S4)
2
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Kværkeby IF (S3)
3
Ringsted IF (S2) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Albertslund IF (S5)
1
AB (S4 P3) (2)
8
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Team AS Fodbold (S5)
1
Borup IF Fodbold (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Jernløse BK (S4)
0
Kirke Helsinge IF (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Tårnborg IF (S4) (1)
3
Sct. Jørgens IF (S4)
6
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
LSF (S4) (2)
Måløv BK (S3) (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Fløng-Hedehusene Fodbold (S4) (2)
6
Boldklubben Bæk City (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Lellinge IF (S4)
6
Lynge-Broby IF (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
14. aug
18:45
Røde Stjerne BK (S3)
B. 77, Rødovre (S2) (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
15. aug
18:45
Svogerslev BK (S4) (2)
0
Måløv BK (S2) (1)
6
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
Vindinge IF (S4)
VG Fodbold (S3)
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:45
Gilleleje FK (S3)
Nivå-Kokkedal FK (S3)
|
|||||||||||||||||||
20. aug
19:00
Ringsted IF (S3) (2)
Svogerslev BK (S2) (1)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Greve Fodbold (S4) (1)
Glostrup (S2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Blistrup SI (S4) (1)
Snekkersten IF (S4 P2) (2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Hørsholm-Usserød IK (S4) (2)
Ballerup BK (S2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Snekkersten IF (S3) (1)
Måløv BK (S2) (1)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Måløv BK (S3) (2)
Vinder af Gilleleje(S3)-Nivå Kokkedal(S3)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Snekkersten IF (S6 P2) (4)
Mladost IF (S4) (2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Karise IK (S3)
Vinder af Ringsted(S3)-Svogerslev(S2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Haslev FC (S4)
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S3)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Østmøn SGI (S4)
Lynge-Broby IF (S2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Store Merløse IF (S6)
Kirke Helsinge IF (S3)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Brøndbyernes IF (S2)
B. 77, Rødovre (S2) (1)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Albertslund BS 72 (S4) (2)
Orient GI (S3)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (S4) (2)
Vinder af Greve(S4)-Glostrup(S2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Gevninge IF (S5)
Undløse BK (S2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Taastrup FC (S3) (1)
Taastrup Idrætsforening (S3)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
B. 77, Rødovre (S5) (2)
Albertslund BS 72 (S2) (1)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:30
Farum BK (S3) (1)
Virum-Sorgenfri BK (S2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Køge BK (S5) (2)
Borup IF Fodbold (S3)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Køge Nord FC (S4)
FC Storebælt (S3)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Hvidebæk IF (S4)
Vinder af Vindinge(S4)-VG Fodbold(S3)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Bramsnæs FB (S4)
Roskilde United (S2) (1)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Hvalsø IF (S4) (2)
Avedøre IF (S2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Ramløse IF (S3)
Helsinge Fodbold (S3)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
B. 82, Virum (S6)
AB (S4 P3) (2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Mladost IF (S3) (1)
Liria FK (S2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Snekkersten IF (S6 P1-1) (5)
Farum BK (S4) (2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Annisse IF (S3) (1)
Brede IF (S3)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Ølstykke FC (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Snekkersten IF (S4 P3) (3)
Frederikssund IK (S2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
IF Skjold Birkerød (S2) (1)
FC Hornsherred (S2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
LSF (S3) (1)
Blovstrød IF (S3)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Sportsklubben Slagelse (S4)
Ejby IF Fodbold (S2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
19:00
Sct. Jørgens IF (S4)
Kværkeby IF (S3)
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 29. august kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 12. september 13.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 26. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
6. runde Semifinaler spilles i uge 17-18 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside
7. runde FINALEN: Ikke fastsat
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk