Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Resultat | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07. sep 2022
18:15
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
6
Furesø HIF/VBK (rk. 3)
0
|
||||||||||
07. sep 2022
18:15
Svinning IF (rk. 4)
3
Svebølle BI 2016 (rk. 3)
4
|
||||||||||
08. sep 2022
18:15
Sorø Freja (rk. 2)
6
Gevninge IF (rk. 2)
7
|
||||||||||
13. sep 2022
18:15
Frederiksværk FK (rk. 3)
1
Gladsaxe-Hero BK (rk. 2)
3
|
||||||||||
15. sep 2022
18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
3
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
1
|
||||||||||
20. sep 2022
17:30
Karise IK (rk. 3)
5
Gevninge IF (rk. 2)
7
|
||||||||||
20. sep 2022
19:00
Svebølle BI 2016 (rk. 3)
1
Greve Fodbold (rk. 3)
3
|
||||||||||
21. sep 2022
17:30
Kr. Værløse IF (rk. 4)
3
Herstedøster IC (rk. 3)
5
|
||||||||||
21. sep 2022
18:30
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
6
Herlufsholm GF (rk. 3)
1
|
||||||||||
21. sep 2022
18:30
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3)
0
Haslev FC (rk. 2)
3
|
||||||||||
28. sep 2022
18:30
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
7
Gladsaxe-Hero BK (rk. 2)
0
|
||||||||||
04. okt 2022
18:00
Farum BK (rk. 4)
7
Måløv BK (rk. 4)
2
|
||||||||||
05. okt 2022
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
0
Albertslund IF (rk. 2)
2
|
||||||||||
30. okt 2022
10:45
Albertslund IF (rk. 2)
7
Gevninge IF (rk. 2)
2
|
||||||||||
30. okt 2022
12:00
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
1
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
2
|
||||||||||
30. okt 2022
12:45
Farum BK (rk. 4)
6
Herstedøster IC (rk. 3)
3
|
||||||||||
30. okt 2022
16:00
Greve Fodbold (rk. 3)
7
Haslev FC (rk. 2)
6
|
||||||||||
25. apr 2023
18:30
Greve Fodbold (rk. 3)
6
Albertslund IF (rk. 2)
2
|
||||||||||
26. apr 2023
18:30
Farum BK (rk. 4)
1
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
4
|
||||||||||
14. maj 2023
10:00
Greve Fodbold (rk. 3)
2
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
3
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering