Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25. mar 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
A27
0
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
11:45
Lyngby Boldklub 2
1
B. 1973, Herlev
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
13:30
Skjold
0
Ringsted IF
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
14:00
Herfølge BK 2
0
Brønshøj
0
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
14:00
B 1903
7
Sundby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2023
11:00
Ringsted IF
1
Hillerød Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2023
12:00
Brønshøj
4
AB 2
2
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2023
14:00
Sundby Bk.
1
Skjold
2
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
10:00
Lyngby Boldklub 2
7
Brønshøj
1
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
14:00
Herfølge BK 2
1
Hillerød Fodbold
3
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
11:00
AB 2
3
A27
2
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
12:00
Skjold
2
B. 1973, Herlev
1
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
14:00
B 1903
2
Køge BK
2
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
16:00
Sundby Bk.
1
Ringsted IF
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2023
19:00
Køge BK
0
Skjold
5
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
11:00
Ringsted IF
3
Herfølge BK 2
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
11:30
B. 1973, Herlev
5
Sundby Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
12:00
Hillerød Fodbold
4
AB 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
12:00
Brønshøj
5
B 1903
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
14:00
A27
0
Lyngby Boldklub 2
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
19:00
Herfølge BK 2
2
A27
0
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
10:00
Lyngby Boldklub 2
3
Hillerød Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
11:30
B. 1973, Herlev
1
Ringsted IF
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
AB 2
3
Herfølge BK 2
2
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
Skjold
4
Brønshøj
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
14:00
B 1903
1
A27
4
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
16:00
Sundby Bk.
1
Køge BK
2
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
11:00
Ringsted IF
0
AB 2
2
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
B 1903
7
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
14:00
A27
2
Skjold
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
12:00
Brønshøj
4
Sundby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
14:00
Herfølge BK 2
1
Lyngby Boldklub 2
7
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
15:00
Køge BK
1
B. 1973, Herlev
2
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
18:30
Køge BK
0
Lyngby Boldklub 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2023
19:00
Køge BK
1
Ringsted IF
1
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
13:30
B. 1973, Herlev
3
Brønshøj
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
11:00
Lyngby Boldklub 2
3
AB 2
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Skjold
3
Hillerød Fodbold
8
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
14:00
Sundby Bk.
2
A27
2
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
14:00
B 1903
7
Herfølge BK 2
1
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2023
18:30
A27
0
B. 1973, Herlev
4
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
11:00
Ringsted IF
1
Lyngby Boldklub 2
1
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold
8
Sundby Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
12:00
AB 2
5
B 1903
1
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
14:00
Herfølge BK 2
2
Skjold
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2023
18:30
Brønshøj
5
Køge BK
0
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:00
B 1903
4
Ringsted IF
4
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
12:00
Hillerød Fodbold
2
Køge BK
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
16:00
A27
1
Brønshøj
2
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
11:00
Lyngby Boldklub 2
2
Skjold
0
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
12:00
AB 2
4
Sundby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
14:00
Herfølge BK 2
1
B. 1973, Herlev
1
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
11:00
Ringsted IF
1
A27
2
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
11:30
B. 1973, Herlev
0
AB 2
3
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
12:00
Skjold
1
B 1903
1
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
14:00
Sundby Bk.
Lyngby Boldklub 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
14:00
Brønshøj
2
Hillerød Fodbold
2
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
16:00
Køge BK
1
Herfølge BK 2
0
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2023
13:00
B. 1973, Herlev
2
B 1903
1
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2023
19:00
AB 2
3
Køge BK
0
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
12:00
B 1903
2
Lyngby Boldklub 2
3
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
12:00
Brønshøj
2
Ringsted IF
3
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
12:00
B. 1973, Herlev
4
Hillerød Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
12:00
Skjold
0
AB 2
3
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
Sundby Bk.
1
Herfølge BK 2
2
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
Køge BK
4
A27
2
|
Til og med søndag den 1. januar 2023 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til turnering@dbukoebenhavn.dk.
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.
Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.
1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold
Bemærk at Øst 1 får påsat dommertrio, men kun hvis hjemmeholdets kampe afvikles fre- eller søndag.
Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider for kampe mod Bornholm aht. færgeafgangene.