Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. aug 2023
18:30
BSF (rk.4)
2
AB (rk.4)
4
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
18:30
B. 73, Slagelse (rk.4)
0
Svebølle BI 2016 (rk.3)
7
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
18:30
Herlev IF (rk.4)
Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:00
Greve Fodbold (rk.4)
B. 1973, Herlev (rk.3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (rk.3)
SSL (rk.3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
IF Skjold Birkerød (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
IF Bytoften (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Glostrup (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Ishøj IF (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Præstø IF (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Roskilde Boldklub (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Nykøbing FC (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
VG Fodbold (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Svinninge IF (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Suså IF (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Solrød FC (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Køge Nord FC (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Ringsted IF (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
FC Rudersdal (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Frederiksværk FK (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Hillerød Fodbold (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Humlebæk BK (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Karlslunde IF (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Måløv BK (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Vordingborg IF (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Tølløse BK (rk.2)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Oversidder
LSF (rk.3)
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Frederikssund FB (rk.4)
1
Brede IF (rk.4)
7
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Stenlille IF (rk.4)
1
Holbæk B&I (rk.3)
6
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
BK Avarta (rk.4)
7
Albertslund IF (rk.3)
5
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2023
18:30
FC Lejre (rk.3)
6
Ølstykke FC (rk.3)
0
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
18:30
Farum BK (rk.4)
5
Herstedøster IC (rk.4)
4
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
Køge Nord FC (rk.3)
0
Vordingborg IF (rk.2)
6
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
AB (rk.4)
Herlev IF (rk.4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
B. 1973, Herlev (rk.3)
7
Ishøj IF (rk.3)
3
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
Holbæk B&I (rk.3)
2
Tølløse BK (rk.2)
0
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
IF Skjold Birkerød (rk.3)
2
SSL (rk.3)
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
BK Avarta (rk.4)
2
Solrød FC (rk.3)
3
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:15
Roskilde Boldklub (rk.2)
6
Glostrup (rk.2)
5
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:30
Brede IF (rk.4)
5
Humlebæk BK (rk.2)
8
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
Farum BK (rk.4)
0
FC Rudersdal (rk.3)
1
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
Svebølle BI 2016 (rk.3)
10
Svinninge IF (rk.3)
9
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
Hillerød Fodbold (rk.3)
Frederiksværk FK (rk.2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
Præstø IF (rk.3)
Ringsted IF (rk.2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
Nykøbing FC (rk.2)
1
Suså IF (rk.2)
2
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
VG Fodbold (rk.2)
1
IF Bytoften (rk.2)
0
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
18:15
LSF (rk.3)
Karlslunde IF (rk.2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
18:15
FC Lejre (rk.3)
3
Måløv BK (rk.2)
6
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:30
Karlslunde IF (rk.2)
0
VG Fodbold (rk.2)
5
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:30
Herlev IF (rk.4)
1
Roskilde Boldklub (rk.2)
5
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
18:00
B. 1973, Herlev (rk.3)
1
Humlebæk BK (rk.2)
4
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
18:45
Solrød FC (rk.3)
0
Svebølle BI 2016 (rk.3)
2
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
18:30
Suså IF (rk.2)
6
Måløv BK (rk.2)
0
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (rk.3)
0
Præstø IF (rk.3)
3
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2023
18:30
Frederiksværk FK (rk.2)
2
FC Rudersdal (rk.3)
1
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
18:30
Holbæk B&I (rk.3)
0
Vordingborg IF (rk.2)
3
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2023
12:00
Præstø IF (rk.3)
4
Frederiksværk FK (rk.2)
1
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2023
18:00
Svebølle BI 2016 (rk.3)
7
Suså IF (rk.2)
6
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2023
13:00
VG Fodbold (rk.2)
7
Humlebæk BK (rk.2)
2
|
|||||||||||||||||||
19. nov 2023
11:30
Roskilde Boldklub (rk.2)
0
Vordingborg IF (rk.2)
4
|
|||||||||||||||||||
24. apr
18:30
VG Fodbold (rk.2)
Svebølle BI 2016 (rk.3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. apr
18:30
Vordingborg IF (rk.2)
7
Præstø IF (rk.3)
1
|
|||||||||||||||||||
26. maj
10:00
VG Fodbold (rk.2)
4
Vordingborg IF (rk.2)
5
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: Ikke fastsat
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering