Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30. okt 2023
19:00
Ølsted IF (2)
Ålholm IF (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2023
20:00
BK 96, Solrød (2)
2
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
19:00
Bosna IF (2)
AB (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
19:00
Frem Hellebæk (2)
5
Hillerød Fodbold (2)
3
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
19:30
FC Rudersdal (2)
1
Esrum IF (2)
6
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
IF Bytoften (1)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
BK Friheden (1)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Grønne Stjerne (1)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
LSF (1)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Nivå-Kokkedal FK (1)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Nødebo IF (2)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Snekkersten IF (1)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Vapnagård FK 72 (2)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:45
Himmelev-Veddelev BK (2)
7
Borup IF Fodbold (2)
0
|
|||||||||||||||||||
06. nov 2023
20:40
Karlslunde IF (2 P7) (2)
5
BFC Lundegården (2)
1
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2023
20:30
Rebæk IF (2)
Karlslunde IF (2 P6) (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2023
19:00
Ølsted IF (2)
1
Snekkersten IF (1)
4
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2023
19:00
Frem Hellebæk (2)
3
IF Bytoften (1)
1
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2023
20:00
Nødebo IF (2)
3
Vapnagård FK 72 (2)
7
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
Karlslunde IF (2 P6) (1)
0
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
19:00
Bosna IF (2)
Karlslunde IF (2 P7) (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
19:45
Himmelev-Veddelev BK (2)
0
Grønne Stjerne (1)
1
|
|||||||||||||||||||
22. nov 2023
19:30
LSF (1)
7
BK Friheden (1)
6
|
|||||||||||||||||||
23. nov 2023
19:30
Esrum IF (2)
Nivå-Kokkedal FK (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
28. nov 2023
18:45
Grønne Stjerne (1)
2
LSF (1)
1
|
|||||||||||||||||||
28. nov 2023
20:00
Vapnagård FK 72 (2)
2
Frem Hellebæk (2)
4
|
|||||||||||||||||||
29. nov 2023
18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
Bosna IF (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
11. dec 2023
20:15
Snekkersten IF (1)
7
Esrum IF (2)
8
|
|||||||||||||||||||
24. apr
19:00
Esrum IF (2)
3
Frem Hellebæk (2)
2
|
|||||||||||||||||||
25. apr
18:45
Grønne Stjerne (1)
7
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
|
|||||||||||||||||||
16. maj
19:30
Esrum IF (2)
0
Grønne Stjerne (1)
2
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 44-45
2. runde spilles i uge 46-47
3. runde spilles i uge 48-50
4. runde, semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: ikke fastsat - Spilles på hjemmeholdets bane, findes via lodtrækning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk